Son güncellenme :21.05.2015 11:36

Anasayfa > Anasayfa > 19 Mayıs Ruhu Yasaklanamaz!

21.05.2015 Per, 11:36

Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyen Türk Milleti’nin bağrından çıkan Mustafa Kemal’in önderliğinde Samsun’dan başlayan mücadelenin 96. yıldönümü  kutlu olsun!

19 Mayıs bu mücadelenin adıdır, ruhudur…

19 Mayıs bağımsızlıktır…

19 Mayıs özgürlüktür…

19 Mayıs emperyalizme karşı zaferimizin kuşaktan kuşağa sonsuza dek aktarılmasıdır…

Gösterilen gerekçeler ne olursa olsun, tören ve kutlamaları yasaklamalarının temel sebebi, milli bilincimizi yok etmek ve ülkenin değerlerini uluslararası güçlere teslim etmektir. Ancak ruhumuzu teslim alamayacaklardır. Tam bağımsız Türkiye’yi yok etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bu anlamlı günü gençliğimize armağan ederek onları yücelten Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘’Gençler! Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz irfan ve terbiye ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve devam ettireceksiniz.’’ Sözlerini unutmayınız. Cumhuriyet ve bağımsızlığın Türk Milleti’nin temel varlığı olduğu inancını hiç kaybetmeyiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ile anıyoruz.

                                                                       Eskişehir Eğitim-İş Şube Yönetim Kurulu

 

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*