Son güncellenme :21.09.2014 15:01

Anasayfa > Anasayfa > 24 Eylül’de GREVDEYİZ

21.09.2014 Paz, 15:01

24 EYLÜL’DE İŞ BIRAKIYORUZ

 

Eğitim-İş ortak eylem kararını ilk teklif eden sendikadır. 26 Ağustos’ta Milli Eğitim’in içinde bulunduğu kaos ortamına dönük bütün sendikaları eyleme çağırmış ve ortak bir tutum takınılması gerektiği belirtilmiştir.

Eğitim-İş’in bu ortak eylem çağrısı ve 24 Eylül’deki eyleme Eğitim-İş’in katılmasına yönelik gelen davet, eylem kararı alınmasında etkili olmuştur. Öte yandan “aynı gün eylem yapmak, aynı söylemleri dile getirmek” anlamına da gelmemektedir. Eğitim-İş’in kendi tespitleri, değerlendirmeleri, talepleri ve çözüm önerileri vardır. Eğitim-İş sınıfın ortaklaşmasından memnuniyet duyar. Aynı gün “iş bırakmaktan” çekinecek hiçbir yanımız yoktur. Merkez Yönetim Kurulu’ndan iş yeri temsilcisine ve üyesine kadar bütün kadrolarımız, gerçekleri anlatacak ve özünde piyasalaşma ve kadrolaşma anlayışı taşıyan bu saldırılara karşı direncimizi güçlendirecektir.

Eğitim-İş’in eğitimin temel sorunlarıyla ilgili yapılacak eyleme hem de kendisine davet gelmesi sonucu katılması bir kuyrukçuluk değildir. Eğitim-İş, Cumhuriyet üzerine oynanan oyunları bozmak adına nasıl her eylemde en ön saflarda yerini almışsa, bugün eğitim sistemine yönelik saldırılara karşı da her eylemde ön safta yerini almalıdır ve alacaktır.

Bazı sendikaların Eğitim-İş’i Türkiye genelinde dışarıda bırakma, başarısını gölgeleme anlayışının sorgulanmasına neden olmuştur. Bu tutuma karşı illerimizden ve şubelerimizden protest bir tavır yükselmiştir.

Yandaş kadrolaşma, gerici eğitim, eğitimin piyasalaştırılması, TEOG karmaşası ve benzeri sorunların dile getirilmesinde ortaklaştığımız kurumlarla alanda birliktelik sağlanmalıdır.

Şimdi tüm üyelerimizin, savunduğumuz ilkelerden ve sendikal tutumumuzdan ödün vermeden

eyleme katılımlarını bekliyoruz.

 

ESKİŞEHİR ŞUBE YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*