Son güncellenme :28.03.2018 14:11

Anasayfa > BOYUN EĞMEYECEĞİZ

28.03.2018 Çar, 14:11

 

                                                                                                                                                                         26.03.2018

 

NUTUK’U OKUYUN DA NUTKUNUZ TUTULSUN!

 

          Kariyer ve liyakatın yönetici belirlemesinde bir kriter olarak aranmadığı, yandaşlığın tek koşul olduğu yeni sistemde okul yöneticileri, skandallara her gün bir yenisini eklemektedir. Bu skandallardan en sonuncusunun olay yeri, Eskişehir Atatürk Lisesi olmuştur. Yönetici yapıldığı okulun isminin değerinden bihaber olduğu anlaşılan müdür başyardımcısı, 18 Mart Çanakkale Zaferi gibi kutsal bir günü, kendi şovuna çevirmek istemiş ve bilinçaltında yatanların izlerini su yüzüne çıkarmıştır.

         Okuldaki anma programına, inceleme komisyonu kontrolünden geçmeyen ve kendi cümleleri ile değiştirilerek alıntılanmış bir şiiri okutmaya çalışmış ve bu sırada öğrencileri “tekbir” getirerek eşlik etmeye zorlamıştır. Söz konusu programda öğrencilerin okumak istemedikleri şiirin şairi ve içeriğine yönelik bilgi edinmek isteyen, sorumluluk sahibi Eğitim İşli öğretmenlerimize yapıştırılmaya çalışılan bu asılsız, gerçek dışı beyanlarını, dini duyguları da alet ederek kamuoyunu yanıltma  hamlesi olarak görüyor; hiçbir üyemizin, asla yalnız olmadığını, hukuki tüm süreçlerin hakkıyla işletileceğini kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.
BİZİM KOLTUK SEVDAMIZ YOK, AYDINLIK TÜRKİYE SEVDAMIZ VAR

 

          Müdür baş yardımcısı, tüm öğretmen ve öğrencilerin gözü önünde üyemizin üstüne yürümüş, parmağını sallayarak tehditkar bir tavırla onu sindirmeye çalışmıştır. Yani İstiklal Marşı’nı, görev aldığı okula ismini veren Atatürk’ü, Cumhuriyet’in köklü tarihi için kutsal bir anlam taşıyan Çanakkale Zaferi’ni özümsemekten uzak olan bu şahıs, hem yöneticiliğini hem de karşısındakinin kadın olmasını kullanarak zorbalığa başvurmuştur.

           Birçok Çanakkale anması etkinliğinde olduğu gibi, müdür başyardımcısının okutmaya çalıştığı 8 dizelik ‘şiir’de, bir kez bile Atatürk’ün anılmıyor olması, bu ‘şiir’in ‘tekbir’lerler bitmesi, bize elbette bir şey söylemektedir: İktidarın yönetimini dizayn ettiği her yerde küçük, özenti iktidarcıklar bulunmaktadır! Ama bizim üyemizin, tek başına sergilediği dik duruş da onlara bir şey söylüyor: Her yerde Sabiha Gökçen’ler var! Her yerde gücünü değerlerinden ve geçmişinden başka hiçbir şeyden alma gereği duymayan Cumhuriyet kadınları var! Okullara sokulmak istenen her türlü ayrıştırıcılığın, her türlü Cumhuriyet düşmanlığının karşısında yılmadan ve yıkılmadan hep duracak Eğitim-İş var!

             Ne yazık ki okul yönetiminin başlattığı skandal burada da bitmemiş, hemen sonrasında yandaş sendika Eğitim Bir Sen Eskişehir 1 No’lu Şube tarafından devam ettirilmiştir.

Burada bir basın açıklaması yapan yandaş sendikanın şube yönetimi, skandalla ilgili tutanak tutturan 4 eğitimcinin de ismini vermiş, iftiralar atarak hedef göstermiştir. Yandaş sendikanın kendi şubesinde yaptığı bu açıklamaya, tutanakta adı geçmediği halde, kanunen tarafsız olmakla yükümlü olan okul müdürünün de katılması, ortadaki rezil tabloyu daha da belirgin hale getirmiştir. Okul müdürü, müdür başyardımcısına taraf olmuştur. ŞU ANDAN İTİBAREN BU ŞAHISLARIN KONUYLA İLGİLİ DAHİL OLACAĞI HER İŞLEM VE SÜREÇ ŞAİBELİ VE YOK HÜKMÜNDEDİR. DERHAL BU OKUL MÜDÜRÜ VE MÜDÜR BAŞYARDIMCISININ GÖREVDEN ALINMASINI BEKLİYORUZ.

 

YANDAŞ SENDİKANIN İKİYÜZLÜLÜĞÜNÜN KRONOLOJİSİ 

 

Bu zırvalar, bir cevabı bile hak etmese de, bize söz düşmektedir:

 

          * Bu iftira toplantısında, tutanak tutan eğitimcilerin, her koşulda ve durumda yanında olduğumuz Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin karşısında olduğu gibi zırva imalarda bulunulmuş, üstüne üstlük Eğitim-İş’e ‘Nutuk’u tekrar okuması tavsiye edilmiştir! Bizlere nutuk okumayı tavsiye eden, adeta akıl tutulması yaşayan bu sendika ve yöneticileri, tıpkı bahse konu müdür başyardımcısı gibi, üyelerimizin Atatürk Lisesi kütüphanesine öğrenciler okusun, tarihini bir de Atatürk’ün kaleminden öğrensin diye 90 tane Nutuk hediye ettiğinden bile maalesef bihaberdir. Eğitim-İş’in Türkiye genelinde orta öğretim kurumlarında gençliğin Atatürk’e özlemini anlatan bu yıl ikincisini düzenlediğimiz mektup yarışmasında katılımcı her öğrenciye Nutuk hediye ettiğimizden de bihaberdir.

Siz de Nutuk’u okuyun da nutkunuz tutulsun!
 

   *     Biz, Milli bayram ve törenlerde okullarımızda, alanlarda, öğrencilerimizle birlikte her daim, mazeretsiz Atamızın huzurundayız.10 Kasım’da, 29 Ekim’de, 23 Nisan’da, 19 Mayıs’ta, 30 Ağustos’, Çanakkale’de Atatürk demekten imtina edenlerden alacağımız Atatürkçülük dersi yoktur!!!!

   *    Atatürk önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyetinin, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratik ve ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için kurulan Eğitim-İş ve Atatürk devrimlerini ilke edinmiş, çocuklarının geleceğinden başka kaygısı olmayan vatansever üyelerine Atatürkçülük dersi vermek aymazlıktan başka bir şey değildir.                              
 

    Bizim Atatürk ve vatan sevdamız, sizin işiniz düştükçe Atatürk’ü anmaya başlaması gibi de değildir. Hatta Atatürk’ü zikrettikten sonra sizin ilk kez içinde ‘Nutuk’ olan bir cümle kurabilmeniz gibi de hiç değildir. Bizim sevdamız koltuk sevdası değil, aydınlık Türkiye sevdasıdır. Biz Kuvayi Milliye ruhuyla doğduk, onla yoğrulduk, şimdi de yavrularımızı –sizin zihniyetiniz müfredattan çıkarmış dahi olsa- o ruhla yoğuruyor, Atatürk ve silah arkadaşlarının önemini sizlere rağmen anlatıyoruz.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundaki eğitim neferlerinin kurduğu, sizin zihniyetinize rağmen laik, bilimsel, demokratik, çağdaş, kamusal, ulusal eğitimi savunan, sizin aksinize hiçbir ilkesini, hiçbir çıkara feda etmeyen Eğitim-İş’i bu zırvalarla anmak sizin haddinize değildir!

            Eğitim-İş olarak, bu skandalın peşini asla bırakmayacağımızı ilan ediyoruz. Çanakkale Zaferini amacından saptıran, Atatürk’ü yok sayan, sıkıştıklarında kutsal dini duyguları da alet etmekten geri durmayan ve kadın üyemizin üzerine yürüyen müdür başyardımcısı, yandaş sendikanın iftira toplantısında hazırol vaziyette beklerken tarafsız durma ilkesini pervasızca çiğneyen okul müdürü, 4 öğretmenimizi iftiralarla hedef gösteren Eğitim Bir Sen yöneticileri ile ilgili gerekli hukuki adımları atacak, bu aymazlıkları her fırsatta deşifre edeceğiz.

Çanakkale nasıl geçilmediyse Çanakkale Ruhu’nun da asla silinemeyeceğini; o ruhun, Atatürk’ün adı geçmeden zafer törenleri düzenlenmesine izin vermeyeceğini; güneşin balçıkla sıvanmayacağını ve ancak o balçığı atmanın elbet bir bedeli olacağını bir kez daha öğrenecekler! Yandaş parmaklarını sallayarak üyelerimizi tehdit edenlere söyleyeceğimiz son söz, elinizden geleni ardınıza koymayın! Eğitim-İş buradadır ve sizin ağababalarınıza boyun eğmeyen Eğitim-İş size boyun eğecek değildir.

 

 

 

 

atatürk lisesi basın açıklaması

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.