Son güncellenme :11.07.2013 19:41

Anasayfa > Anasayfa > BOYUN EĞMEYECEĞİZ,YENİLMEYECEĞİZ,HALKIZ BİZ!

11.07.2013 Per, 19:41

Taksim’de başlayan Gezi Parkı  Olayları aynı anda ilimizde de eşzamanlı olarak başlamış  duyarlı Eskişehir halkı sahip çıkmıştır. Anadolu Üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz,  2 Haziran’daki direniş olaylarında polisin biber gazlı müdahalesinden kaçarken kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğrak  beyin travması geçirmiştir. 10 Temmuz 2013 Çarşamba günü tedavi gördüğü Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.Ailesi ve tüm yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir halkı da Taksim Gezi Parkı direnişine destek vermiş olup, 2 haziran gecesi yaşanan olaylarda darp edilen Ali İsmail KORKMAZ’ın hayata tutunabilmesi için büyük destek vermiştir.Eskişehir halkının genç bir hayat için göstermiş olduğu bu duyarlılığı İlimiz Valisi ve Emniyetinin gösterememiş olması üzücüdür.Vali Güngör Azim TUNA’nın bu olayın sorumlularıyla ilgili yapmış olduğu açıklamalara  karşılık Eğitim-İş olarak bizde soruyoruz. Eli sopalılara dur diyen oldu mu? Polis görmezden geldi mi? Katiller halen sokakta ise adalet nerede?

Bu ülkede  anne babalar  çocuklarını üniversiteye iyi bir gelecek umuduyla gönderiyorlar,öldürülsünler diye değil.Vatandaşlarının can güvenliğini korumak ve kollamakla  yükümlü olan devlet Taksim süreciyle başlayan cinayetler zincirindeki katliamları bir an önce aydınlatmalı ve bunların da failimechuller arasında yer almasını önlemelidir. Gezi Parkında direnen fakat hayata direnemeyen  Medeni YILDIRIM, Mehmet AYVALITAŞ, Abdullah CÖMERT, Ethem SARISÜLÜK, Ali İsmail KORKMAZ’ı unutmayacağız, unutturmayacağız ve onları mücadelemizde yaşatacağız.

Eğitim-İş yandaşlara, bölücülere inat; bu ülkenin geleceği olan gençlerimize duyduğu sorumlulukla alanlarda bilinçli halkın yanında yer aldı ve bundan sonra da Çağdaş, laik , demokratik bir ülke adına alanlarda olmaya devam edecektir.

 

Ebru SUNGAR

Eskişehir Şube Başkanı

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*