Son güncellenme :29.04.2013 21:43

Anasayfa > Anasayfa > ESKİŞEHİR’DEN AKİLLER GEÇTİ

29.04.2013 Pts, 21:43

ESKİŞEHİR’DEN AKİLLER GEÇTİ  !

           Toplumsal yıkım projesini, toplumsal huzur ve barış projesi olarak halka pazarlama görevi verilen akil adamlar heyeti, 27 Nisan Cumartesi günü Eskişehir’de idi.

Halkla buluşmak için beş yıldızlı bir otel tercih etmiş olmaları dikkat çekicidir.Halkla görüşmek için sabah 09.30 da otele gelen akil heyet polis ordusu ile korumaya alınmış, kendi tercihleri dışında kalan halk, siyasiler, sivil toplum örgütleri, sendikacı, şehit yakınları, yandaş olmayan basın mensupları barikatlar arkasında bırakılarak, otele 100 metre bile yaklaştırılmamıştır.

Emniyet görevlilerinin elindeki kimin , neye göre hazırladığı belli olmayan liste dışında hiç kimse otele alınmamıştır.AKP- PKK işbirliğini halka anlatamayacaklarını anlayanlar, zaten ikna olmuşları toplayarak, yandaş basınları ile salonları dolu ve herkesi ikna olmuş gibi gösterme çabasına girmişlerdir.

Anadolu topraklarında ,tarihin hiçbir döneminde görülmemiş büyüklükte bir ihanet yaşama geçirilirken, sözde çözüm sürecine katkı veren akil insanlar listesinde KESK ve Memursen  gibi bazı sendika başkanlarının bulunması emek mücadelesi tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

Tarihi bir dönem yaşıyoruz; artık her şey daha zor, daha çok acı verici olacak.Ancak her şeye rağmen, laik, demokratik, üniter, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.Eğitim-İş olarak üzerimize düşen görev ve sorumluluğu her zaman yerine getirecek ve mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.

 

 

Ebru SUNGAR

Eğitim-İş İl Başkanı

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*