Son güncellenme :24.01.2015 13:14

Anasayfa > Anasayfa > ÖZGÜRLÜĞE ADANMIŞ BİR TOP ÇİÇEK GİBİSİN UĞUR MUMCU

24.01.2015 Cts, 13:14

        ÖZGÜRLÜĞE ADANMIŞ BİR TOP ÇİÇEK GİBİSİN UĞUR MUMCU

İlkeli ve cesur gazeteciliğin, tam bağımsız Türkiye’nin, gericiliğe karşı mücadelenin simge isimlerinden Uğur Mumcu’yu uğradığı hunharca suikast sonucu aramızdan ayrılışının 22. Yıldönümünde           derin bir özlem ve saygıyla anıyoruz.

Mafya ve siyaset ilişkisine, teröre, yolsuzluğa, kökten dinci akımlara karşı, somut belgelere dayalı çalışmaları ve yayınladığı eserleriyle hayatını derin yapıların ortaya çıkarılmasına adayan Uğur             Mumcu, bu yapıların ortaya çıkmasından endişelenenler tarafından katledilmiştir.

Mumcu’nun öldürüldüğü 24 Ocak 1993’ten bu yana 22 yıl geçmesine ve onlarca hükümetin değişmesine rağmen, cinayet bütün bağlantılarıyla hala aydınlatılmamış, bilinçli olarak zaman aşımına uğratılmıştır.  Bugün Türkiye’de 22 yıl öncesine göre değişen hiçbir şey yoktur. Bu bağlamda geçmişte Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Muammer Aksoy gibi aydınlarımız derin devlet tarafından gerçekleştirilen cinayetlerle susturulurken günümüzde aydınlarımız, gazetecilerimiz hapsedilerek sindirilmeye çalışılmakta, Berkinler ve Ali İsmaillerin katilleri devlet tarafından korunmaktadır.

Ancak Uğur Mumcu’nun da dediği gibi “Bir kalem susar, yerini bir başkası alır. Bu kalemler tükenmez. Ne kelepçeler, ne demir kapılar, ne iddianameler ve ne de beş yıldan yirmi yıla uzanan hapis cezaları, bu kalemleri korkutamadı, bundan sonra da korkutamaz”

Eğitim-İş olarak Uğur Mumcu’nun katillerinden elbet bir gün hesap sorulacağına yürekten inanıyor ve cinayetler, hukuksuzluklar, yolsuzluklar karşısında suskun kalmayacağımızın bilinmesini istiyoruz. Baskılarınız bizi yıldıramaz. Yalanlarınızı,yolsuzluklarınızı ulusumuza anlatmaya devam edeceğiz.Korkmadan öldük ey halkım unutma bizi diyen Uğur Mumcu gibi bizde korkmuyoruz.

Ben Atatürkçüyüm

      Ben Cumhuriyetçiyim

      Ben Antiemperyalistim

     Ben Tam Bağımsız Türkiye den yanayım.

Eskişehir halkını 24 Ocak Cumartesi günü saat 12 30 da vilayet alanında Uğur Mumcu anısına çelenk sunmaya davet ediyoruz.

     UNUTMADIK UNUTTURMAYACAGIZ!!!  

                                                                                                                                                                             Ebru SUNGAR

                                                                                                                                                                      Eskişehir Şube Başkanı

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*