Son güncellenme :03.05.2013 14:11

Anasayfa > Anasayfa > YÖNETİM KURULU ÜYEMİZİN HAK ARAMA MÜCADELESİ

03.05.2013 Cum, 14:11

YÖNETİM KURULU ÜYEMİZİN HAK ARAMA MÜCADELESİ

Yönetim Kurulu üyemiz Saadettin ÇEKİN okulundaki pansiyon ödeneklerinin keyfi harcanmasına karşı durmasına rağmen bu usulsüzlüğü yapanlarla aynı cezaya çarptırılmış, bununla ilgili hak arama mücadelesi başlatmıştır.

Yaptığı basın açıklamasında;

Yunus Emre Anadolu Öğretmen Lisesi müdür yardımcıları ile okul müdürü Hüseyin DUMAN arasında uyumsuzluk olduğu ,bu uyumsuzluğun okulu olumsuz etkilediği iddiaları ile açılan soruşturma sonucunda;KINAMA pansiyon binasının ve yemekhanesinin bakımsız olduğu içinde İHTAR cezası tarafıma tebliğ edildikten sonra İl disiplin kuruluna itirazımızı yaptık.İl disiplin kurulu 02/05/2013 tarihinde verilen cezayı kaldırmayarak ,onadı.Öncelikle şu bilinmelidirki ;Kökleri çok derinlerde olan, tarihi sorumluluğu ile memlekete çok önemli şahsiyetler kazandıran, Yunus Emre Anadolu öğretmen lisesi nde göreve başladığım günden itibaren,görev sorumluluklarımı yerine getirirken sürekli olarak devletin koruması altındaki öğrencilerimi düşünerek, onların ve kamunun zarar görmemesi için mücedele ettim.

Hüseyin DUMAN la görevden kaynaklı olarak anlaşamadık.Ödeneklerin nasıl harcandığını değerlendirdiğimizde;

1)Okul otobüsünün hergün, bazı günler birkaç defa Mahmudiyeye haftada bir de Eskişehir’e gitmesinin israf olduğunu, haftada 2 gün ilçeye gidilmesinin daha doğru oacağını çok kere söylediğimde okulun işlerini bahane etmiştir.Oysa ki Mahmudiyeye özel işleri için gidildiğini şahit oldum.2012 yılında tüketilen 17 bin Tl. tutarındaki mazot alımının izahı Hüseyin DUMAN dan istenmelidir.

2)Öğretmenlerden yemek ücreti almamam konusunda bana telkinde bulunmuş okul pansiyonları yönetmeliği 19.-20. Maddelerinde yemeğin kimler tarafından ücretli yeneceği,kimlerin tabelaya dahil edileceğini kendisine söylediğimde sesini yükselterek,okul yönetmelik ve kanunlarla yönetilmez demiş,ücret almak istediğim öğretmen arkadaşlarıma beni kötülemiştir.

3)Bir firmaya okul ve pansiyonun bazı işeri yaptırılmış ancak aynı firmaya lojmanların kalorifer kazan dairesinin devri daim pompalarıda değiştirilmiştir.Okul müdürü lojmanlar için yapılan masrafı da okul ödeneğinden ödetmeye çalışarak görevini kötüye kullanmıştır.Farettiğimde firmaya durumu izah ettim.Faturanın düzeltilmesini sağlayarak ödeme gerçekleştirilmiştir.

Eski fatura no:548398         Tarih:02,04,2012                 Tutar:3905 tl.

Yeni fatura:746437              Tarih:24.12.2012                  Tutar: 1357tl.

Okul müdürü hem firmayı madur etmiş hem de eski fatura tutarlı ödeme emrini bana imzalattırmak için çok baskı yaparak  aramızdaki gerginliği daha da tırmandırmıştır.

4) Hüseyin DUMAN ı erzak ambarının girişine ve mutfakta dolapların bulunduğu bölüme kamera takalım teklifime sana da memura da güveniyorum demiş,daha sonra tekrar dile getirdiğimde ısrarla karşı çıkmıştır. Senede yaklaşık 600 bin tl.erzak ve yakıt alınan depoların girişine 1000 tl. tutarındaki kamera neden takılmaz?

5)Okul müdürü muayene teslim alma komisyonu başkanı olarak görev yaptığım dönemde gelmeyen yada gelmiş ise benim teslim almadığım kömürler için sürekli baskı yapmış hazırlanan evrakların ,imzalamam için çok uğraşmıştır.

Yukarıda sıraladığım bu nedenlerden dolayı,suçu aşikar olan okul müdürü ile disiplin yönünden aynı cezayı almam ve bu durumu kabullenmem mümkün değildir.Bunca yıllık hizmet süresince hiçbir ceza almadığım gibi 4 teşekkür 1 takdir ve 1 maaş ödülünü çalıştığım amirlerim bana uygun görmüşlerdir.Sonuç olarak devleti ve himayesindeki çocukları korumayı görev edindim il didilsin kurulunun aldığı bu karar beni derinden etkilemiştir.

Sorumluluğum,onurum ve sendikal aidiyetimin bana kazandırdığı duruş gereği,konuyu yargıya taşıyacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*